Ana sayfa Fotoğraf “15 Temmuz Süreci” Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor

“15 Temmuz Süreci” Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor

0
PAYLAŞ
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin destekleriyle 5-14 Mayıs tarihleri arasında Malatya Anadolu Kültür ve Kitap fuarı kapsamında ’15 Temmuz Süreci’ fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Malatya Anadolu Kültür ve Kitap fuarının gelenekselleştiğini söyleyebiliriz. Zira bu seneki fuar, düzenlenen fuarların 6. sı olacak. Fuarın anateması ise ’15 Temmuz Şehitleri’. Ve ayrıca bu temayla alakalı olarak düzenlen etkinliklere ek, ödüllü ’15 Temmuz Süreci’ fotoğraf yarışması da yapılacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki fuar alanında düzenlenecek olan etkinlikler ve fotoğraf yarışmasıyla alakalı; dün Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Başkanı İnan Orhan ve fotoğraf sanatçısı Hasan Demirbağ ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıdaki sözlerinde Akın, düzenleyecekleri fuar sayesinde ülkemizin kültürel zenginliklerinin yaşatılmasına ve yaygınlaştırılmasına büyük katkı sağlayacaklarının altını çizdi. Sabri Akın bu seneki fuarın daha çok ’15 Temmuz Şehitleri’ni anmak adına yapılacağını belirtirken ülkemizdeki ve uluslararası alandaki fotoğraf sanatçılarına şu şekilde seslendi: “Fuar kapsamında birtakım söyleşi programlarımız, tiyatro gösterilerimiz ve fotoğraf yarışmamız olacak. Bu yarışmamızı ulusal anlamda yapıyoruz. Özellikle yerelde Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğimiz ve ulusal düzeyde de Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Derneğiyle beraber yapıyoruz. Ben bütün sanatçılarımızın bu etkinliğimize katılmalarını ve etkinliğimize destek vermelerini bekliyorum.”

Konuşmasına çeşitli konuları ele alarak devam eden Akın, fuarın sadece fotoğrafla sınırlı olmadığını da belirtti. Müzikten tiyatroya, Resimden fotoğrafa insanla alakalı olan birçok sanat dalının fuarda kendine yer bulacağını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız