Ana sayfa Spor Türkiye 2024 Avrupa Şampiyonasına Aday

Türkiye 2024 Avrupa Şampiyonasına Aday

0
PAYLAŞ

Türkiye 2024 Avrupa Şampiyonasına Adaylığını Açıkladı.

 

2024 Avrupa Şampiyonası Adaylık Bilgilendirme Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından TFF’nin Beykoz-Riva’daki idari merkezinde gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanı Yıldırım Demirören2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek için 2 Mart’ta adaylık başvurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Avrupa futbolunun bir numaralı organizasyonu olan Euro 2024’ü almak için sağlam bir yapıyla UEFA’nın karşısına çıkmaya hazırlanan Türkiye, Euro 2016’yı çok az bir farkla Fransa’ya kaptırmıştı. Euro 2020’yi ise kupanın formatının farklı ülkelerin şehirlerinde oynanacak olması sebebiyle elinden kaçırmıştı. Ülkemizin bu alanda yarışacağı en büyük rakibinin Almanya olması bekleniyor. Son olarak 2006 Dünya Kupası’nı başarıyla organize eden Almanlar, 2024 konusunda da istekli gözüküyor.

Eylül 2018’de belli olacak

Euro 2024 için ev sahipliği başvurusu 3 Mart tarihinde sona erecek, 10 Mart’ta UEFA başvuran ülkeleri açıklayacak. 27 Nisan 2018’de aday ülkelerin başvurusu incelenecek, 2018 Eylül ayı içerisinde de kupaya ev sahipliği yapacak ülke resmen açıklanacak.

Henüz adaylıklarını açıklamasalar da diğer muhtemel rakiplerimizin; Hollanda’nın yanı sıra Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya ortaklığı, Estonya ve Rusya ortaklığı olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız