Ana sayfa Gündem Lâle Kadınlar Topluluğu Kadınlar Günü’nü Kutluyor

Lâle Kadınlar Topluluğu Kadınlar Günü’nü Kutluyor

0
PAYLAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye BaşkanlığıKültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, Dünya Kadınlar Günü’nü Lâle Kadınlar Topluluğu’nun özel konseriyle kutluyor.

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu(CRR), Lâle Kadınlar Topluluğu, ‘Dünya Kadınlar Günü‘ne özel konseriyle 9 Mart Perşembe günü 20’de CRR, sahnesine konuk oluyor.

Konserin ilk bölümünde Osmanlı döneminin önemli kadın bestekârlarından Dilhayat Kalfa’nın eserlerini seslendirecek olan topluluk, ikinci bölümde ise Osmanlı dönemindeki Batılılaşma sürecinde sarayda veya İstanbul çevresinde eğitim almış kadınların hem Batı müziği hem de makam müziği eserlerini yorumlayacak.

Solist Sinem Özdemir, kanunda Ş. Şehvar Beşiroğlu, tanburda Göknil Bişak Özdemir, ritimde Sibel Karaman, neyde Sühendan Çetin ve udda Gizem Sucu’nun yer aldığı topluluk, İstanbullu sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Bu özel konser programında topluluğa; piyanoda Mehru Ensari, viyolonselde Yelda Özgen ve solist Hüseyin Tuncel konuk sanatçı olarak eşlik edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız