Ana sayfa Teknoloji 6 Yaşındaki Bir Çocuğun Kurguladığı Oyun: Battle Princess Madelyn

6 Yaşındaki Bir Çocuğun Kurguladığı Oyun: Battle Princess Madelyn

0
PAYLAŞ
Battle Princess Madelyn adlı oyunu geliştiren baba, oyunu programlarken 6 yaşındaki kızının isteklerine göre hareket ediyor.

Babalar pek çok zaman fark ettirmeseler bile ellerindeki kaynakları; çocuklarının daha iyi bir hayat yaşayabilmesi, hayallerini gerçekleştirebilmesi için kullanırlar. Christopher Obritsch isimli bir baba da hayatını, 6 yaşındaki küçük kızının hayallerini hayata geçirebilmeye adamış. Özellikle retro oyunlarla ilgilenen Obritsch, küçük kızının direktiflerine göre hareket ederek yeni oyunlar geliştiriyor.

6 yaşındaki kızı Maddi ile birlikte oyun tasarlayan baba Christopher, bütün çalışmalarını bir kenara bıraktığını belirtiyor. Bir gün kızına “Oyun mu oynamak mı istiyorsun? Zırhını ne renk istiyorsun?” gibi sorular sorup “Hayır, oyuna girmek istiyorum, Arthur olmak istiyorum” cevabını alınca önce kızına oyunlara girilemeyeceğini ifade etmiş ve sonra sadece kızının isteklerini yerine getirerek bir oyun tasarlamaya karar vermiş. Christopher bir yandan kızını mutlu etmeyi amaçlarken diğer taraftan da küçük bir çocuğun kendine nasıl bir dünya inşa ettiğini daha iyi anlayabileceğine inanmakta.

Battle Princess Madelyn oyunu 2 boyutlu bir oyun. Genç şövalye eğitimindeki Madelyn ve evcil köpeği Fritzy’in hikayesini anlatıyor. Oyunun yapımında 1988 yılında piyasaya sürülmüş Ghouls ‘N Ghost adlı efsaneden ilham alınmış.

Causal Bit Games’in altında çıkacak oyunun geliştiricisi ve yöneticisi Obritsch’tir. Ayrıca Obritsch’e hobi olarak yardım eden Daven Bigelow adlı bir üniversite öğrencisi de var. Oyunu programlamada yardımcı olacak Bigelow’un yayında, Obritsch’in karısı Lina’da projenin yönetimi ve kontolünden sorumlu.

Oyunun çıkış tarihiyle alakalı henüz bir açıklama yok, fakat oyunun 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız