Ana sayfa Fenerbahçe Advocaat’a 1 Yıllık Teklif

Advocaat’a 1 Yıllık Teklif

0
PAYLAŞ

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım 22 Ocak tarihinde, Dick Advocaat’a 1 yıllık daha sözleşme teklif etti.

Sağlık sorunları bulunan Hollandalı teknik adam ise bunun zor bir karar olduğunu ancak ailesiyle beraber karar verebileceğini Başkan Aziz Yıldırım’a iletti. Bunun üzerine Başkan Aziz Yıldırım ailesi Hollanda’da kendisi İstanbul’da yaşayan Advocaat‘ın eşini bizzat İstanbul’a davet etti. Geçen hafta sürpriz şekilde Hollanda’ya giden Advocaat ise İstanbul’a gelen Bayan Advocaat‘la döndü. Herkes Fenerbahçe‘nin Advocaat‘ın yerine hoca aradığını iddia ederken Başkan Aziz Yıldırım, Bayan Advocaat’ı ikna etmek için İstanbul’u gezdirdi. İstanbul’da yaşamayı teklif etti. Kulüp olarak kendilerine her türlü imkanın sağlanacağı sözünü verdi.

Advocaat’ın kalma şartları

Bu misafirlik ise daha Aralık ayı içinde Başkan Aziz Yıldırım’ın Dick Advocaat‘tan istediği raporu gündeme getirdi. Başkan Yıldırım, gelecek sezon yola devam etmesi durumunda nasıl bir kadro düşündüğü ile ilgili Hollandalı teknik adamdan rapor istemişti.

Cor Pot ve Mario Been’in hazırladığı teknik direktör Dick Advocaat’ın da onayladığı 118 sayfalık rapordaki ilginç noktalar yeniden gündeme geldi.

İşte o rapordan bazı ilginç notlar:

* Jeremain Lens ve Moussa Sow’un bonservisleri mutlaka alınmalı.

* Hasan Ali Kaldırım ve Volkan Demirel’in sözleşmeleri yenilenmeli.

* Yüksek maaşlı yedek oyuncu istemiyorum. Takımın enerjilerini düşürüyorlar. Onların yerine asları zorlayacak hevesli gençler olmalı.

* Takımın yaş ortalaması düşürülmeli, enerjik ve dinamik oyuncular almalıyız.

* Karavaev gibi benim haberim olmadan herhangi bir oyuncunun takıma katılmamalı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız