Ana sayfa Kültür Sanat “Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul’a”

“Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul’a”

0
PAYLAŞ
İBB Kültürel İşler Müdürlüğü Kültür Daire Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğiyle bu sene İstanbul Karikatür Festivali’nin ilki düzenleniyor.

Festivale damgasını vuracak etkinliklerden biri de muhakkak ki “Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul’a” sloganıyla yapılacak olan karikatür yarışması olacak. Böyle bir festivalin yapılmasındaki ve festival kapsamında etkinlikler düzenlenmesindeki amaç, gençlerin karikatür sanatına ilgisini uyandırmak ve yetenekli olan insanları bu yönde çalışmalar yapmaya teşvik edebilmek.

Yarışmaların ve etkinliklerin yanı sıra festivalde birçok ünlü karikatür sanatçısı ve mizah yazarı ile söyleşi programları ve aynı zamanda karikatür atölye çalışmaları yapılacak.

Yukarıdaki yazdıklarımızda da belirttiğimiz gibi yarışmanın sloganı “Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul’a” olarak belirlendi. Yarışmada karikatüre meraklı ve bu alanda yetenekli olan gençler İstanbul’un tarihi dokusunu, mahalle kültürünü, trafiğinin keşmekeşini, caddelerinin hengamesini eserlerine dökerek İstanbul’u kendi gözlerinden insanlara anlatacaklar.

Gönderilen karikatürler iki kategoride değerlendirilecek: tek kare ve çok kare. Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Mayıs Cuma günü olarak belirlendi.

İstanbul Karikatür Festivali 13 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Ayrıca şehir hatlarından bir vapur da festival için 13 ve 14 Mayıs tarihleri boyunca İstanbul’un iki yakasında volta atacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız