Ana sayfa Genel Dergi Fuarı Ne Zaman?

Dergi Fuarı Ne Zaman?

0
PAYLAŞ

Dergi Fuarı 4-7 Mayıs’ta Sirkeci Garı’nda.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından fuarın bu yıl sekizincisi düzenleniyor. Sirkeci Tren Garı bu sene de dergilere ve dergi severlere ev sahipliği yapacak. Her yıl yüzlerce derginin katıldığı fuarda takipçiler dergilerin eski sayılarına da ulaşabilecekler. Fuar düzenlenmeye başlandığı 2010 yılından bu yana büyük ilgi görüyor. Ana Medya Sponsorluğunu bu yıl Albayrak Grubu‘nun üstlendiği organizasyonun hazırlıkları devam ediyor. Fuar 4-9 Mayıs tarihlerinde 10:00-20:00 arası açık olacak.

TÜRDEB Nedir? Ne Yapar?

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) 2008‘de dergi editörleri ve yayın yönetmenlerinin bir araya gelerek  kurmuş oldukları bir birliktir. Türkiye Dergi Fuarı ise ilk olarak 20-24 Ekim 2010‘da düzenledi. Büyük ilgi gören fuar gelenekselleşerek bu yıl sekizincisine ulaştı. 2014‘e kadar Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği ismini kullanan platform 2015 Şubatında dernekleşti. Son üç organizasyonunda yurtdışından da dergileri dahil etmesiyle şu günlerde Dünya Dergiler Birliği‘nin kurulması için çalışıyor. TÜRDEB sekiz yıldan beri ayda bir dergicilerle toplanıyor. Okullarda dergicilik üzerine etkinlikler düzenliyor. Ayrıca Eyüp’de Dergi Sahaf Merkezi açma çalışmalarını sürdürüyor.

Başkanlığını şimdiye kadar Rıhle Dergisi’nden Abdullah Zerrar Cengiz, Gülistan Dergisi’nden Süleyman Karakaş, Kurani Hayat Dergisi’nden Muharrem Baykul‘un yürüttüğü Birliğin şu anki başkanı Biat, Kitap Postası, Cafcaf, Hacamat, CF dergilerinin kurucusu Asım Gültekin.
Başkan Yardımcıları ise Haksöz Dergisi’nden Murat Ayar, Kurani Hayat Dergisi’nden Muharrem Baykul.
TÜRDEB‘in yönetiminde ise Metin Uçar (Osmanlıca), Ümit Elönü (Furkan), Fatma Toksoy (Seyyide), Ekrem Özgüç (Davet Mektebi), Mitat Tekçam (Seher), Fatih Kaynar (Siraç), Sayim Yüksek (Nisanur), Kamil Büyüker (Din ve Hayat), Ziya Gündüz (Vuslat) bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız