Ana sayfa Diziler Elif Dizisi Şili’yi Kasıp Kavuruyor

Elif Dizisi Şili’yi Kasıp Kavuruyor

0
PAYLAŞ

Artık şöyle bir gerçek var ki Türk yapımı diziler Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da rağbet görüyor. Buna kanıt olarak son yıllarda yurtdışına yayın hakları ihraç edilen dizileri örnek gösterebiliriz.

Adını Feriha Koydum“, “Binbir Gece“, “Fatmagül’ün Suçu Ne“, “Ezel“, “Kara Para Aşk“, “Sıla“, “Yaprak Dökümü” ve bunların arasından belki de en çok sevileni olan “Aşk-ı Memnu” gibi diziler Türkiye’ye milyon dolarlar kazandırmaya devam ediyor.

Özellikle Orta Doğu, Hindistan ve Latin Amerika ülkelerinde izlenen diziler bu ülkelerin kültürlerini de derinden etkilemeye başladı.

Şili Nüfus Kayıt Müdürlüğü‘ne göre Elif dizisi sayesinde, ‘Elif‘ ismi Şili’nin geleneksel isimlerinden olan Veronica ve Loreto gibi isimleri dahi geride bırakarak 2016 yılında en çok kullanılan isimler arasındaki yerini aldı.

Ayrıca yayınlanan ‘Muhteşem Yüzyıl‘ isimli tarihi diziyi izleyen seyirciler dizideki Pargalı İbrahim Paşa‘nın hazin sonundan etkilenmiş olacak ki ülkedeki 16 çift de çocuklarına ‘İbrahim‘ ismini vermiş.

Unutmadan hatırlatalım. Elif dizisi bu akşam saat 18.50‘de yeni bölümüyle Kanal 7 ekranlarında olacak. Aman, siz de etkilenip çocuğunuzun ismini ‘Elif’ koymayın…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız