PAYLAŞ

Gezilerinin her anını Instagram’da paylaşmadan duramayanlar için müjdeli bir haber geldi. Hindistan’da yayın yapan ‘Hindustan Times’ gazetesi Nepal hükümetinin 17,600 fitte, Everest Dağı’nda ücretsiz Wi-Fi hizmeti vermek için çalışmalara başladığını duyurdu.

Wi-Fi hizmeti her ne kadar sosyal ağlar ve diğer paylaşımlar için gibi düşünülse de asıl amaçlarından biri arama-kurtarma çalışmalarına destek sağlamak. 2015 yılında gerçekleşen deprem sırasında 22 kişi, geçen yıl tırmanma sezonunda gerçekleşen kazada ise 6 kişi Everest’te hayatını kaybetmişti.

Ücretsiz W-Fi Hizmeti Ne Zaman Başlayacak?

Wi-Fi hizmeti şimdilik sadece ‘Lukla-Everest Base Camp’ ve Annapurna Base Camp’da verilecek. Nepal hükümeti tarafından yönetilen Nepal Telekominikasyon’dan bir yetkili Wi-Fi hizmetinin 29.000 fitte de ulaşıbilir olması için çalışmalara devam ettikleri söyledi.

Wi-Fi hizmetinin ne zaman başlayacağına dair kesin bir açıklama yapılmasa da 2017 baharındaki yürüyüş sezonuna yetişmesi beklenmiyor. Wi-Fi hizmeti şimdilik sadece hotellerde ve restorantlarda mevcut. Saati 5$ olan bu internet hizmetine bakılınca ücretsiz Wi-Fi hizmetinin maceraperestlere ilaç gibi geleceği malum.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız