Ana sayfa Diziler İnternet Dizisi Fi’nin Rakamları Belli Oluyor

İnternet Dizisi Fi’nin Rakamları Belli Oluyor

0
PAYLAŞ
Dizi izlemeyi sevenlerin heyecanla beklediği internet dizisi Fi’nin ilk üç bölümü geçen hafta puhuTV’de yayınlanmıştı. 

Fi’nin yapımcılığını üstlenen Ay Yapım’ın sahibi Kerem Çatay; yaptığı açıklamalarda, Türk içeriklerinin dünya genelinde önemsendiğini ve birçok ülkede ilgiyle izlendiğini söyledi. Ve artık yerel hikayelerin de dünya standartlarında anlatım kalitesine erişebileceğinin altını çizdi.

Başroldeki kadın karaktere hayat veren Serenay Sarıkaya dizinin gördüğü ilgiden ve izleyenlerin beğenisinden çok memnun olduklarını vurgularken “Duru benim için gerçek bir meydan okuma oldu. Çekimlere başlamadan önce 4 ay milli jimnastikçilerden ve profesyonel dansçılardan ders aldım” diyerek hazırlanma temposundaki yoğunluğu ifade etti. Ünlü oyuncu halen daha eğitimlerin bitmediğini, şu sıralar da koreografi odaklı çalışmalarına devam ettiğini sözleri arasına ekledi.

Fi’nin 31 Mart akşamı itibariyle internet platforumundan yayına sunulmasıyla beraber birçok izleyici hemen PuhuTV’deki yerini aldı. Açıklanan rakamlara göre, Cuma gecesinden Pazar akşamına kadar geçen süre zarfında Fi, takribi olarak 3.5 milyon seyirci tarafından izlendi. Bu 3.5 milyon seyirci de yaklaşık olarak 1 milyon saat sitede online kalmış. Kerem Çatay aldıkları güzel geridönüşlerden dolayı dijital platformlara yeni içerikler üretmeye devam edeceklerinin müjdesini de verdi.

Ayrıca akıllardaki sorulardan biri de şuydu: Fi Türkiye dışına ne zaman açılacak, yabancı ülkelerde de yayınlanacak mı? Şimdilik, sadece Türkiye’den izlense de dizinin yakında uluslararası izlemeye de açık hale getirileceğinin haberi verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız