Ana sayfa Gündem İskender Pala İstanbul’a Geliyor

İskender Pala İstanbul’a Geliyor

0
PAYLAŞ

İskender Pala; Edebiyat dünyamıza armağan ettiği tarihi romanlarıyla, Osmanlı Klasik Dönem Şiiri’ne dair yaptığı önemli çalışmaları ve araştırmalarıyla yaşadığımız yüzyıldaki önemli aydınlarımızdan biri.

Yazıya geçirdiği kitapların adedi hayli fazla… Şimdiye kadar yazdığı önemli eserler ise, şu şekilde: Kitab-ı Aşk, Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk, Katre-i Matem, Şah ve Sultan, Od: Bir Yunus Romanı, Efsane: Bir Barbaros Romanı… 

‘Pala; 1958 yılında, Uşak’ta dünyaya geldi, ilkokulu burada tamamladı…’

İlk rastladığı kişiye mutlaka – “Doğruluk mu daha büyük meziyettir, yoksa yiğitlik mi?” – diye sorar, cevap ne olursa olsun, -“Bütün insanlar doğru olsaydı yiğitliğe lüzum kalmazdı'” -derdi.

Od: Bir Yunus Romanı

Romanlarındaki konularını daha çok Türk tarihinin önemli kişiliklerinden yahut Türk tarihine damga vurmuş olaylardan alan yazar; divan edebiyatına vakıf olmasından dolayı da yazılarında hayli akıcı, güzel ve edebi bir dil kullanıyor.

İskender Pala önümüzdeki günlerde İstanbul’u ziyaret edecek. Ziyaret sebebi ise, Beyazıt Meydanı‘nda bulunan Orhan Kemal Halk Kütüphanesi‘nde vereceği konferans.

İskender Pala’nın konferans tarihi ne zaman?

Konferansın tarihiyle ilgili henüz bir bilgi yok, fakat konferansın bu ay sonuna rastlayan günlerin birinde yapılması bekleniyor.

İleriki günlerde elimize ulaşan bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız