Ana sayfa Gündem Kanal D Sabah Haberleri Emin Çapa’ya Emanet

Kanal D Sabah Haberleri Emin Çapa’ya Emanet

0
PAYLAŞ

Kanal D, sabah haberlerinde İrfan Değirmenci ile yollarını ayırdıktan sonra sabah haberlerini Doğan grubunun kıdemli gazetecisi Emin Çapa’ya emanet etti.

Haberlere getirdiği farklı yorumları ve ekonomi-hayat ilişkisiyle bilinen Emin Çapa bundan böyle sabah haberlerinde Kanal D’de karşımızda olacak.

Emin Çapa Kimdir ?

İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. Lisansüstü eğitimlerinin ikisini de AB üzerine yaptı. 1989 yılında ilk kez “kadrolu ekonomi muhabiri” olarak Tempo dergisinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. Gemi Mühendisleri Odası’nda Oda Müdürlüğü yaptı. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı.

Endüstri ilişkileri ve “maaş” konularına duyduğu ilgi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştıktan sonra, gazetecilik mesleğine geri döndü. Sabah  Gazetesi’nde 5 yıl endüstri ilişkileri ve lisansüstü eğitimlerini aldığı Avrupa Birliği konularında muhabirlik yaptı. Muharrem Kayhan döneminde TÜSİAD’da Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Erkut Yücaoğlu döneminde de bu  görevi yürüttü.

Sanat tarihi (sanat-siyaset ve ekonomi ilişkisi), askeri strateji, astronomi, astrofizik, astrobiyoloji ve tarih (özellikle İlk ve Orta çağ), inovasyon, teknoloji Çapa’nın düzenli ilgilendiği konular arasında bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız