Ana sayfa Gündem Kim Milyoner Olmak İster’de Milyonluk Soruya Ramak Kaldı

Kim Milyoner Olmak İster’de Milyonluk Soruya Ramak Kaldı

0
PAYLAŞ

ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında Murat Yıldırım’ın sunuculuğu esnasında ilk kez milyonluk sorunun eşiğinden dönüldü.

Dün akşam yayınlanan programda heyecanlı dakikalar yaşandı. Zira, Galatasaray Üniversitesi İletişim Bölümü’nden mezun Emre Toroman 250 bin TL değerindeki 11. soruya kadar geldi ve “Hep beraber 1 milyonluk soruyu görelim istiyorum. Kendim için şımarıklık yapıp telefon jokerini oraya saklamak istiyorum. Yarışmanın hakkını vermiş olurum” diyerek hem kendini hem de seyircileri büyük bir heyecan fırtınasının içine bıraktı.

250 bin TL değer biçilen soru ise şuydu:

“Kullanmakta olduğumuz takvime göre hangisi tarihte yaşanmış gerçek bir gündür?” 

Bu soruya “29 Şubat 1900” cevabını veren Emre Toroman 250 bin TL’lik para ödülüne sahip olamadı.

Doğru olan şık ise “A” şıkkı, yani “29 Şubat 1600” tarihi olacaktı.

Toplam 12 sorunun yer aldığı bilgi yarışması formatındaki programda, 12. soruya da cevap verdiğiniz takdirde 1 Milyon TL’lik büyük ödülü alabiliyorsunuz. Aynı zamanda ünlü bir oyuncu olan Murat Yıldırım’ın sunuculuğunu üstlendiği programda ilk kez büyük ödüle bu kadar yaklaşılmış oldu.

Fakat, bu ödüle yaklaşan Emre Toroman 250 bin TL değerindeki soruyu yanlış cevapladığı için yarışmadan sadece 15 bin TL’lik para ödülüyle ayrılabildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız