Ana sayfa Gündem ‘Kitap Hediye Günü’nün Ev Sahibi Miniatürk

‘Kitap Hediye Günü’nün Ev Sahibi Miniatürk

0
PAYLAŞ
Herkese Kitap Vakfı ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin ortak çalışmasıyla her sene düzenlenen “Kitap Hediye Günü”, bu sene de 9 Nisan Pazar günü Miniatürk’te çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 

Geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen Kitap Hediye Günü’nün, 9 Nisan Pazar günü ikincisi düzenlenecek. Yapılacak olan bu etkinliğin Miniatürk programında bu özel günle ilgili bilgiler verilecek, kitap okumanın önemine dair konuşmalar yapılacak. Ayrıca etkinliğe katılan çocuklara da kitap hediye edilecek.

Çocuklar Miniatürk’te “Kitap Ağacı”ndan kitap toplayacaklar

Miniatürk’e kitap ağacı dikilecek. Çocuklar da ağaçtan meyve toplarcasına, kitap toplayacaklar.

Projenin düzenlenmesinde birçok amaç var. Bu amaçlardan biri “Toplumun kitap okuma oranını artırmak ve daha fazla insanı kitapla buluşturmak.” Kitap Hediye Günü ile amaçlanan ise kitap okumaya başlayan insanların birbirlerine özel günlerinde hediye alacakları zaman, onların seçimlerinde kitapların daha fazla yer tutabilmesini sağlayabilmek.

“Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile yola çıkan etkinlik kapsamında 9 Nisan Pazar günü herkesin Benden Sana diyerek birbirine kitap hediye etmesi isteniyor. Kampanya sosyal medyada da adını duyurmayı amaçlıyor. Katılımcılar etkinlik içerisinde yaptıklarını #BendenSana etiketiyle paylaşabilecek.

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, yaptığı açıklamalarda insanımıza kitap okuma ve kitap hediye etme alışkanlığını kazandırmayı amaçladıklarının altını çizdikten sonra “Kitap, en değerli hediyedir. Dünya’da bir ilk olan bu uygulama hepimizi heyecanlandırıyor” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız