Ana sayfa Din Mekke ve Medine’nin Topkapı Sarayı’ndaki Görülmeyen Evreleri

Mekke ve Medine’nin Topkapı Sarayı’ndaki Görülmeyen Evreleri

0
PAYLAŞ

‘Mekke ve Medine’nin Topkapı Sarayı’ndaki Görülmeyen Evreleri’ adlı fotoğraf sergisi Medine’de ziyarete açıldı.

Sergi açılışı, Medine Emiri Yardımcısı Emir Suud Bin Halid El-Faysal, Kral Selman‘ın Müsteşarı Fahd SemariKral AbdulAziz Araştırma ve Arşiv Merkezi Müdürü Muhammed Numan öncülüğünde davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü ve Kral Abdülaziz Araştırma ve Arşiv Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilen sergi Mustafa Aksay ile Ömer Faruk Aksoy tarafından organize edildi.

‘Sergide Çok Değerli Eserler Yer Alıyor’

Medine Emiri Yardımcısı Emir Suud Bin Halid El-Faysal sergide çok değerli eserlerin yer aldığını ve bu organizasyonun başta Mekke olmak üzere diğer şehirlerde de sergilenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Mescid-i Nebevi‘nin 11 nolu kapısı karşısında açılan sergide Mescidi Nebevi maketi, çeşitli dönemde yapılmış tablolar, minyatürler, gravürçini paneller ile Medine ve Mekke’nin geçmiş dönemdeki evrelerini çizgilerle anlatan eserlerden oluşuyor.

Organizatörlerin açıklamasına göre eserler ilk kez sergileniyor. 3 ay boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek olan sergi ‘Medine 2017 İslam Dünyası Turizm Başkenti’ etkinlikleri kapsamında düzenleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız