Ana sayfa Öne Çıkanlar Milli Savunmada Yeni Dönem: Robot Askerler

Milli Savunmada Yeni Dönem: Robot Askerler

0
PAYLAŞ

Kamu kurumlarında dijital dönüşüm için düğmeye basıldı. Bununla alakalı olarak; bilişim teknolojileri çözümlerinin ele alındığı Ankara’da yapılan Microsoft zirvesinde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ yakında ülkemiz savunmasında robot askerlerin de yer almaya başlayacağının haberini verdi.

microsoft zirvesi faruk özlü ile ilgili görsel sonucu

Teknolojik ve dijital alandaki eğitimlerin ilköğretim ve hatta okul öncesinden başlaması gerektiğini söyleyen Bakan Özlü, kendisinin de içinde bir yönetici olarak görevli olduğu kamuya yönelik şöyle bir özeleştiride bulundu:Açık ve dürüst olalım, şu anda kamuda, bırakın bir dijital projeyi hayata geçirebilmeyi, böyle bir projenin ihale şartnamesini hazırlayabilecek insan kaynağı noktasında bile sıkıntılarımız var. Bu açığı süratle kapatmalıyız ve kapatacağız.

Microsoft’un Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu ise; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğini de alarak yapay zekanın herkese hitap eden bir teknoloji haline getirileceğini söyledi.

İlgili resim

Antarktika’da bilim üssü kurulacak mı?

Ayrıca teknoloji alanındaki bir diğer gelişme de Antarktika’da kurulacak olan bilim üssüyle alakalı. Antarktika‘da açılması planlanan bilim üssünün kurulabilmesi için gerekli olan anlaşma, imzalanarak TBMM Genel Kurulu tarafından onaylandı. Bilim Üssü için gerekli anlaşmaların yapıldığını belirten Özlü; şimdiyse, buzkıran niteliğine sahip bir gemi temin etmek gerektiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız