Ana sayfa Diziler NetFlix Hakkında Bilinmesi Gerekenler

NetFlix Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
PAYLAŞ

NetFlix, 4 ülke hariç tüm dünya ülkelerine dizi ve film pazarlayan bir medya patformudur: Erişimin sağlanamadığı 4 ülke; Çin, Kuzey Kore, Suriye ve Kırım. Şirket yıllardan beri sinemaseverlere ve dizi izleyicilerine sevdiği projeleri izleme fırsatı sunuyor. Birçok yerli ve yabancı yapım projeyi bünyesinde barındırdığı gibi sık sık kendisi de yeni projelere imza atabiliyor.

Örneğin, platformun kendisinin yayınladığı orijinal yapımlardan biri olan Sense 8 dizisi, yarın 2. sezonuyla seyircilerin beğenisine sunulacak.

 

Dizi ücretlendirme bakımından da gayet makul. Aylık veya yıllık herhangi bir ücret ödemeden, öncelikle ücretsiz bir aylık deneme süresine sahipsiniz. Bu süre içerisinde eğer ki memnun kalırsanız, NetFlix’in sizin tercihinize sunduğu farklı alternatifleri seçebilirsiniz. 3 adet farklı ücretlendirme paketi var. Bu paketlerin birbirlerinden görüntü kalitesinin değişimi ve ücretin artıp azalması dışında hiçbir farkı yok.

Birçok farklı içerik, dizi, film NetFlix’te mevcut. Son olarak internet üzerinden yerli dizi ve film sağlayıcılarıyla NetFlix’i ücret bakımından karşılaştıracak olursak; NetFlix, PuhuTV’ye göre pek makul olmasa bile sağladığı bir aylık deneme süresiyle Blu TV’nin bir adım önüne geçiyor. Blu TV’nin deneme süresi bir haftadan ibaret. Puhu TV ise ücretlendirme konusunda izleyicilerin cebini yakmayacak cinsten. Şimdilik dizi veya filmlere ulaşabilmek için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor.

Ancak, yerli medya platformları içerik bakımından biraz fakir. NetFlix’in sunduğu yerli yabancı birçok dizi ve filmle Puhu TV ve BluTV’den bir tık daha cazip olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız