Ana sayfa Kültür Sanat Öğ-Der Kısa Film Yarışmasının Kazananları Belirlendi

Öğ-Der Kısa Film Yarışmasının Kazananları Belirlendi

1
PAYLAŞ
Bu yıl “Göç, Hicret ve Mülteciler” konu başlıklarını ele alan eserlerin ortaya konulduğu 6. Öğ-Der Kısa Film ve Senaryo yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 

Öğ-Der (Şuurlu Öğretmenler Derneği) tarafından bu sene 6. sı düzenlenen, Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekli Kısa Film ve Senaryo yarışması sonuçlandı.

Yarışmanın jüri başkanlığını Arslan Ateş yaparken projelerin değerlendirmesinde görev alan diğer isimler İbrahim Demirkan, Seyid Çolak ve Nizamettin Kars‘tan oluşuyordu.

Yarışmanın Birincisi “Salgın” Adlı Kısa Filmiyle Halil Bilir

Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinciliğe Halil Bilir‘in “Salgın” isimli filmi layık görüldü. İkinciliği “Meryem” adlı eseriyle Şehmus Sarıce alırken 3. lüğe de “Evi Olmayan Yaşadı” isimli filmiyle Muhammed Emin Altınkaynak yerleşti.

Mansiyon ödüllerini Sonbahar adlı filmle yarışmaya başvuran Mustafa Yılmaz ve Keşke adlı eseriyle katılım sağlayan Leyla Aydın Kara kazandı.

Yarışmanın kazananları belli fakat ödül töreni henüz gerçekleştirilmedi. Ödüller 3 Haziran Cumartesi akşamı saat 18.00‘da, Başkent Öğretmenevi‘nde sahiplerine verilecek.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız