Ana sayfa Diziler ‘Ömürlük’ Dizilere Senaristlerden Tepki

‘Ömürlük’ Dizilere Senaristlerden Tepki

0
PAYLAŞ
Son zamanlarda Türk dizileri 2 saatin de üzerine çıkarak rekora koşuyor.

Dizilerin bu kadar uzun süre boyunca yayında kalmasından başta, saatlerce setin tozunu yutan sinema ve dizi sektörünün arkaplanda kalan set çalışanları rahatsız. Geçmişte birkaç dizi bu süreyi kısa ve düşük bir seviyeye çekebilmek için uğraş verse bile genel manada sektör üzerinde çok da etkili olamadı.

Hemen hemen bir saati aşmayan yayın süresi, hikayesinin güzelliği ve filmdeki oyuncuların karakterlerini başarılı bir şekilde canlandırması sayesinde Leyla ile Mecnun dizisi izleyenlerden büyük beğeni toplamıştı.

Öte taraftan Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Kardeş Payı dizisiyle de bu süre kısaltılmaya çalışılmıştı, fakat Selçuk Aydemir de yer yer yaptığı açıklamalarda süreyle alakalı kanal ile aralarında bazı problemlerin çıkabildiğini belirtmişti.

Son olarak Kanal D’de ekranlara gelen dizilerden biri olan Bodrum Masalı dizisi yayın süresini 1 saate çekeceği yönünde bildiri yayınlamıştı.

Bu konudan rahatsız olan birçok senaryo yazarı elbirliğiyle bir bildiriye imza attı. Bu bildiriyi Sender‘in Facebook hesabı aracılığıyla da insanlarla paylaştılar.

İşte o bildiri:

İLAN EDİYORUZ: #YerliDiziYersizUzunTürkiye dizi sektöründe, senaryo yazarları olarak mutsuzuz.Dünyanın hiçbir…

Sender paylaştı: 30 Mart 2017 Perşembe

Bildiriye imza atan senaryo yazarları ise, şu isimler:

Bildiri an itibariyle Twitter gündemine de oturdu:

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız