Payitaht Abdülhamid Bu Akşam Başlıyor

0
PAYLAŞ

TRT1‘in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid bu akşam 20.00’de izleyicilerle buluşuyor. Dizi Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesine damga vuran Abdülhamid Han’ın hayatını anlatıyor.

Payitaht Abdülhamid bu akşam ekranlara geliyor.

Dizinin projesini hazırlayan Osman Bodur senaryo da yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok yer alıyor. Dizi Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler ile yapılan mücadeleyi ve bu mücadele karşısında güçlü bir şekilde ayakta duran Abdülhamid Han’ın hikayesini anlatıyor.

Dizinin Ana temasını Mücadele oluşturuyor.

1896’da Sultan Abdülhamid‘in padişahlığının 20.yılına damga vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan Payitaht Abdülhamid, dizisinde uzun süre Osmanlı’nın zaferiyle sonuçlanan bir savaş olan Yunan Harbine yer verilecek. Yine Sultan’ın başarılı olduğu önemli bir proje olan Hicaz Demiryolu çalışması ve daha birçok konu Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak.

Abdülhamid Han'ı Bülent İnal canlandırıyor.
Payitaht Abdülhamid’in başrolünde Bülent İnal yer alıyor.

Dizinin çekimleri nerede olacak.

Projesini ES Filmin üstlendiği dizinin çekimleri,döneme uygun hale getirilen İzmit’teki Seka Film Platosunda gerçekleştiriliyor. İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit’te de dış çekimler gerçekleştiriliyor.

Dizinin başrollerinde kimler yer alıyor.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal ve Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu dizi de yer alacak. Ayrıca zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da dizinin kadrosunda yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız