Payitaht Abdülhamid Dizisi İçin Tarih Verildi

0
PAYLAŞ

TRT’nin merakla beklenen yeni dizisi ‘Payitaht Abdülhamid’ için tarih verildi.

Dizi 24 Şubat Cuma günü TRT 1 ekranlarında olacak.

TRT 1’de ilk bölüm fragmanı da yayınlanan dizinin fragmanında “Allah’ın ayetleri üzerine yemin olsun ki toprağa girene kadar bu mücadele bizim için farzdır!” sözü dikkatleri çekti.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Neleri Anlatacak?

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci “Ulu Hakan” unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı ve bu çerçevede hem dünyada hem de Osmanlı Devleti’nde yaşananlar dizide yer alıyor.

Payitaht Abdülhamid dizisi, Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen ve en çok tartışılan 33 yıllık dönemin son 13 yılına ışık tutmaya çalışıyor.

Bu dönemde Batılı devletler, “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikayesini Payitaht Abdülhamid dizisinde ibretle izleyebilirsiniz.

Payitaht “Abdülhamid” dizisi, ES Film imzasını taşıyor. ES Yapım, daha önce yine TRT ekranlarında izlediğiniz, “Filinta” ve “Zeyrek ile Çeyrek” dizileri ile Türkiye’nin ilk Hollywood projesi olan -Y Production ile ortak yapımını üstlendiği- “The Ottoman Lieutenant- Osmanlı Subayı” filmine imza atmıştı.

Dizinin tasarımı Osman Bodur’a ve senaryosu da yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’a ait.

Dizinin oyuncu kadrosu ve teknik ekibi kimlerden oluşuyor?

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi başarılı dizi projeleriyle tanıdığımız Serdar Akar oturuyor.

Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamurlar Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde seyircinin severek izlediği Bülent İnal ekranlara taşıyor.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere, figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alıyor.

Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız