Ana sayfa Öne Çıkanlar Payitaht Abdülhamid’de Bu Akşam Neler Olacak?

Payitaht Abdülhamid’de Bu Akşam Neler Olacak?

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda televizyon ekranlarında moda olan tarih dizilerine bir yenisi daha eklenmişti: Payitaht ‘Abdülhamid’.

TRT 1’de yayınlanan Payitaht ‘Abdülhamid’; ileriki bölümlerde artacak heyecanla beraber, tıpkı Diriliş ‘Ertuğrul’ gibi seyircileri ekrana bağlayacağa benziyor. Dizinin 3 Mart akşamı yayınlanan bölümü de reytinglerde güzel sonuçlar elde etti.

Dizi 3 Mart akşamı reytinglerde ikincilik koltuğuna yerleşmişti, birinciyse TV 8‘de ekrana gelen Survivor programı olmuştu.

Kördüğüm gibi seviyorum seni, fakat o düğüm çözülmek üzere.

Payitaht ‘Abdülhamid’

Payitaht ‘Abdülhamid’ te bu hafta neler olacak?

Öncelikle belirtelim ki dizinin konusuyla alakalı olarak TRT 1’in websitesinde dizinin ana teması mücadele ibaresi yer alıyor. Yani dizinin ilk bölümünden itibaren başlayacak olan heyecan ve aksiyonun final bölümüne kadar hız kesmeyeceğine dair ipucu veriliyor bir bakıma.

Bu bölüme gelecek olursak, Sultan Abdülhamid, Hiram’ın mesajlarındaki gizemi çözer ve tam Hiram’ın gideceği saatte bir akşam yemeği tertipler. Saatini de 8’de durdurur ve yemek saatinin gelmesini bekler. Saatin akrebi tam olarak Hiram’ı hedef alır…

Bir yandan da Theodor Herzl siyonizm kongresini toplamış, Yahudi devletini nasıl hep birlikte kurabileceklerini anlatıyordur. Bundan böyle Yahudilerin doğal lideri konumuna yükselmiştir…

Ömer ve Yusuf ise, saraydan emanet aldıkları Sultan’ın özel mührünün damgasını üzerinde barındıran önemli sandığı limana götürürler… Acaba sandığın içinde bu kadar önemli ne var?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız