Ana sayfa Diziler Payitaht Karışıyor

Payitaht Karışıyor

0
PAYLAŞ

Payitaht her cuma olduğu gibi bu akşam da heyecan dolu bölümüyle, seyircilerle buluşacak. Ermeni halk kışkırtılarak sokaklara dökülecek ve dolayısıyla, bu durum büyük karışıklıklara sebep olacak.

Payitaht Abdülhamid’in 12. bölümünde neler yaşanacak?

Payitaht’ta sokaklar birbirine girecek. Ermeniler gösterilere başlayacak. Çetecilerin hedefi, Osmanlı Bankası’na kapsamlı bir saldırı yapmak ve Osmanlıyı paramparça etmek. Sultan ise Osmanlının üstünde oynanan satrancın farkında ve bu oyuna kendisi de bir karşı hamle yaparak karşılık veriyor. O, hamlesini Global Monarşi’nin oyununu bozabilmek için yapacak.

Dışarıda hal böyleyken içeride bulunan hain takımından Mahmut Paşa, Basil Zaharoff ve Theodor Herzl bu yaşananlardan medet umuyorlar. Akıllarınca çıkardıkları karışıklar sonucu Avrupa devletleri İstanbul’a gelecekler ve duruma el koyacaklar.

Ermeni çeteciler gösterilere başlar başlamaz, ecnebi gemileri de yola çıkar. Galip de, mağlup da muamma… Her daim entrikaların sessizce dolandığı Harem koridorlarında ise şimdi bir endişe hakim. Zira hiçbir hakimiyet mücadelesi devletin bekasından daha mühim değil. Haremdeki tüm kadınlar ellerinden geleni ortaya koymak için beklemektedirler. Bidar Kadın ve Seniha Sultan mevcut durumla alakalı bazı önemli isimleri saraya davet ediyorlar. Ömer’in öfkesi banka baskınının ardından iyice artar.

Payitaht Abdülhamid 12. bölüm fragmanı

Payitaht Abdülhamid yeni bölümüyle bu akşam saat 20.00’da, TRT 1’de ekrana gelecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız