Ana sayfa Diziler Payitaht’ta Abdülhamid’e Ayasofya Üzerinden Saldırılacak

Payitaht’ta Abdülhamid’e Ayasofya Üzerinden Saldırılacak

0
PAYLAŞ
Her hafta cumartesi akşamları saat 20.00’da izleyiciyle buluşan Payitaht Abdülhamid’in bu hafta yayınlanacak olan bölümü oldukça heyecanlı geçecek. 

Payitaht Abdülhamid’te çeşitli düşmanların ihanet çemberinin ortasında olan Abdülhamid, bunların yanısıra oğlu Şehzade Abdülkadir’in ihanetiyle de yüzleşmek zorunda kalmıştı. Payitaht’ta bu hafta Sultan’ın sırtını yasladığı en sağlam dayanaklardan biri vurulur. Bunun yanında Abdülhamid’e Ayasofya üzerinden saldırılır.

Payitaht Abdülhamid’in 10. bölümünde neler olacak?

Sultan Abdülhamid adeta can evinden vurulur, arkasını rahatlıkla yaslayabildiği dayanaklarından, sadık asker Celal Yüzbaşı bir hainin kurşunuyla şehit olur. Düşmanın bu hainliğinin üstüne Abdülhamid bir de üzerinde özellikle durduğu hassas noktalardan birinden, Ayasofya’dan saldırıya uğrar.

Sara elindeki zehrin şifasını alabilmek için tekrar saraya girmek zorundadır. Fakat canın kefareti pek de ucuza kapanacak gibi değil. Sara canı ile idealleri arasında sıkışıp kalır. Ömer’se Hiram’ın izinin peşinden yol almaktadır. Ne pahasına olursa olsun, Hiram’ın çiftlikten onlarca domuzu neden aldığını öğrenmesi şart. Hiram kötülükte şeytanla yarışabilecek kabiliyette. Yeni hedefi öğrenim görmekte olan talebelerdir. Basil Zaharoff’u da kendi taraflarına çekmelerinin ardından iyice güçlenen batının hizmetçileri, Müslümanları ve ecnebileri birbirine düşürebilmek için ellerinden geleni ardına koymazlar. Batı taraftarları silahlarını da ellerine aldıktan sonra önlerinde hiçbir engel kalmaz Sultan dışında!

Bir yanda aşkından yataklara düşen Naime, öbür tarafta kardeşi gibi gördüğü Naime’nin Kemalettin’e aşık olduğunu öğrenen Hatice… Hayatta karşılaşılabilecek en zor durumlardan biriyle biriyle yüz yüze gelen Hatice, çelişki sancılarıyla kıvranmaktadır.

Payitaht Abdülhamid 10. bölüm fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız