Ana sayfa Öne Çıkanlar Payitaht’ta İhanet Çemberi Kuruluyor

Payitaht’ta İhanet Çemberi Kuruluyor

0
PAYLAŞ
Bu akşam ekrana gelecek olan 9. bölümde yaşanacaklar tüm izleyicileri heyecanlandırıyor. Payitaht’ın akıllara biraz soru işareti, biraz şüphe eken yeni bölüm fragmanı yayında!

Payitaht’ta, Sultan Abdülhamid’in etrafında kurulan ihanet çemberi hedefine ulaşmak için harekete geçecek. Öte taraftan fragmanda diziye damgasını vuracak replikler verilmiş. “Bakalım, imtihanı geçebilecek mi ya da ihanet zehrini bal yapıp içecek mi? ve yine Sultan’ın ağzından çıkacak olan “Şüphe bir yanardağın içindeki ateş gibidir, paşa; patlarsa çevresindeki mahsulü de yakar” sözleri tahminim o ki seyircinin dikkatinden kaçmayacak.

Payitaht’ın 9. bölümünde neler yaşanacak?

Şehzade Abdülkadir hakkında gelen silah istihbaratının üzerine bir de yine kendisinin düşmana adete şifa olacak, düşmanı ferahlatacak olan çiçeği almak için gelmesi hainlik ihtimaline güç katıyor. Abdülhamid birçok ihanetle savaşmış, karşı karşıya kalmış olsa da oğlunun ihaneti oldukça zor bir sınav. Ömer ise, büyük bir tuzağın kurbanı olmak üzre. Gözü dönmüş bir kalabalığın kocaman bir öfkeyle kapısında bulunması, sanki ölümü kulaklarına fısıldıyor.

Bu durumda Hiram, Ömer karşısında üstünlüğü elde etmiş bulunuyor. Ömer’i kurtaracak tek şey bir mucize, tam anlamıyla bir mucize… Theoder Herzl attığı her adımda Sultan Abdülhamid’in nefesini ensesinde hisseder. Onun dikkatini üzerine çekmeden ihtiyacı olan silahlara ulaşmasının tek yolu, Mahmut Paşa’dan alacağı yardım. Melike; nam-ı diğer Ahsen vicdanı ve geçmişiyle hesaplaşması esnasında, saray dışında hangi kimliğiyle hareket edeceğini şaşırmıştır. Haremde bıçaklanan kız Makbule ile Seniha’nın arasındaki savaşı ise şimdilik Seniha kazanmışa benziyor. Hem Seniha hem de Mahmut Paşa diken üstündeler. Zira Makbule’nin kılına dahi zarar dokunsa sorumlusu onlar. Mahmut Paşa’nın imtihanı bıçakladığı kıza bir baba gibi davranabilmek.

Payitaht Abdülhamid 9. bölüm özeti

Payitaht ‘Abdülhamid’ her Cuma saat 20.00‘da, TRT 1 ekranlarında!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız