Ana sayfa Öne Çıkanlar Payitaht’ta Oyunların Sonu Gelmiyor

Payitaht’ta Oyunların Sonu Gelmiyor

0
PAYLAŞ
Osmanlı’nın son dönemlerini izleyiciye dolu dolu aktaran Payitaht ‘Abdülhamid’ heyecan dolu yeni bölümüyle ekranlara gelecek.

Dizinin başından beri sinsi planlarıyla Osmanlı’yı alt etmeye çalışan ve Osmanlı’da hakimiyet kurmaya çabalayan dış güçler bu bölümde de alttan alta planları için çalışmaya devam ediyorlar.

Payitaht ‘Abdülhamid’in 8. bölümünde neler olacak?

Osmanlı’yı sarıp sarmalamış olan düşmanlar içerideki faaliyetlerine bıkıp usanmadan sürdürmektedirler. Payitaht’ın başındaki yeni sorun Herzl’in Ermenilerle işbirliği yaparak çıkarmaya çalıştığı ayaklanma.

Ermeni komitacılar İstanbul’u kana bulamak için silah depolamaya başlarlar. Fakat bunları yaparken düşünmeyi unuttukları şey, Osmanlı’da Abdülhamid’ten gizli iş çeviremeyecekleri gerçeği. Sultan, Celal ve Kemalettin’in Filistin’den getirdiği ajanı ustalıkla İngilizlere karşı kullanır. Ömer annesini intikamını alabilmek için Hiram’ın peşine takılır ve başına geleceklerden bihaber, yaydan çıkmış bir ok gibi hedefine doğru atılır. Valide Sultan’ın saraydan içeriye adım atması Bidar Kadın ve Seniha Sultan arasındaki mücadeleyi iyice kızıştırır. Fakat Valide Sultan’ın gelişi sarayın tüm dengelerini altüst eder. Sara, kurtuluşunun şerefine Mahmut Paşa’ya bir hediye sunar. Ne yazık ki bu hediye, Mahmut Paşa’nın başını belaya sokmaktan öte işe yaramaz.

Melike ise, geçmişte olanların sırların çözebilmek için sarayın dışına gider. Aynı zamanda giderken Abdülkadir’i de peşinden sürükler. Ama bu çıkış onun başına büyük belaların gelmesine sebep olacaktır.

Payitaht Abdülhamid 8. bölüm fragmanı

Payitaht ‘Abdülhamid’ her Cuma akşamı olduğu gibi, bu akşam da saat 20.00‘da, TRT 1 ekranlarında olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız