Ana sayfa Büyüteç puhutv nedir?

puhutv nedir?

1
PAYLAŞ

puhutv nedir, nerelerde kullanılır, kimler kullanabilir, ücretli midir, içeriğinde neler var? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

Son günlerde neredeyse her yerde reklamları karşımıza çıkan yeni bir oluşum var: puhutv.

Puhu ne demek?

Puhu, baykuşgiller familyasından Bubo cinsinden kuş türlerine verilen ortak ad. puhutv’nin logosu da baykuş gözleri şeklindedir.

puhutv nedir?

puhutv televizyonda yayınlanan dizileri ve sinema filmlerini internet ve mobil uygulamalar üzerinden ücretsiz izleyebileceğiniz yeni nesil online televizyondur diyebiliriz.

İnternetin yaygınlaşması ve daha kolay ulaşılabilir olması ile birlikte dizi ve filmleri dijital ortamlarda kullanıcılara sunan platformların sayısı da artmaya başladı.

Yurtdışında Netflix, Hulu, Amazon Prime ve HBO Now gibi örneklerini gördüğümüz aboneliğe dayalı izleme modelinin Türkiye’de ilk temsilcilerinden birisi Doğuş Yayın Grubu bünyesinde hizmet veren puhutv oldu.

Netflix’in Türkiye pazarında da hizmet vermeye başlaması ile birlikte hareketlenen dijital video dünyası önümüzdeki günlerde çok daha çetin rekabetlere sahne olacak gibi. puhutv’nin en büyük yerli rakibi ise Doğan Grubu bünyesinde faaliyet gösteren BluTV.

puhutv ücretli mi?

puhutv sektörün diğer temsilcilerinin aksine yayın hayatına ücretsiz olarak başladı. Netflix Türkiye kullanıcılarına bir aylık ücretsiz deneme süresi, BluTV ise bir haftalık ücretsiz deneme imkanı sunuyor.

Netflix Türkiye deneme sürecinin sonlanması ile birlikte aylık 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL olmak üzere 3 farklı paket seçeneği sunarken, BluTV bir haftalık deneme süresinin ardından aylık 9,90 TL üzerinden hizmet vermeye başlıyor.

puhutv’nin ücretsiz olarak başladığı yayınını ileride kullanıcılarına ücretli şekilde sunup sunmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanıcı sözleşmesinde yer alan bir madde bu sorunun cevabını açıklıyor diyebiliriz: “Doğuş Dijital, Site’nin tamamı veya bir bölümünü, belirli bazı hizmetleri veya hizmetlerin tamamının kullanımını, dilediği zaman ücretli hale getirebilir. Üye’nin bir hizmetten daha önce yararlanmış olması, tekrar aynı hizmetten aynı şartlarla faydalanacağı anlamına gelmemektedir.”

puhutv’de neler var?

Filmler

puhutv yeni bir platform olduğu için içeriği her gün güncelleniyor. Şu anda Yeşilçam filmlerinden, yakın dönem filmlerine kadar iki yüzün üzerinde yerli film bulunuyor.

Diziler

Platformda tüm sezonları yer alan yüz yirminin üzerinde yerli dizi var.

Çizgi Filmler

Çocuk kategorisi altında ise şimdilik 21 çizgi film yer alıyor.

puhutv yayın kalitesi nasıl?

Dijital platformlar hakkında en çok merak edilen konulardan biri de yayın kaliteleri. Çünkü yayın kalitesi hem seyir zevkini hem de internet kotanızı etkileyen bir şey. Yukarıda saydığımız aboneliğe dayalı hizmet veren dijital platformların tamamı internet bağlantınızın hızına göre yayını optimize eden otomatik seçeneğin yanı sıra düşük kaliteli ve HD kalitede yayını izleyebileceğiniz tercihler sunuyor.

Günümüzde yayın kalitesinde gelişmiş altyapıların kullanıldığını düşünürsek otomatik seçeneğin kullanıcılar için kota dostu olduğunu söyleyebiliriz. İçeriklerin HD olarak izlenmesi gözümüze hoş gelse de ay sonu gelmeden internet kotamızı doldurması mümkün.

puhutv hangi cihazlarda kullanılabilir?

puhutv içerikleri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ve tabletlerde, Smart TV’lerde ve Apple TV’lerde izlenebilmekte.

Kullanıcı arayüzleri oldukça basit ve kullanışlı olan puhutv istediğiniz içerikleri listeleyebilmenize olanak sağlıyor.

puhutv’de reklam var mı?

puhutv içeriklerinde henüz reklam bulunmuyor. Ama muhtemelen bu konuda bir çalışma yapılıyordur. Platform ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ederse içeriklere reklam eklemeyi tercih edebilir. Eğer aboneliği ücretli yapmayı tercih ederlerse muhtemelen içeriklerde reklam yayınlanmayacaktır.

puhutv’de başka neler var?

puhutv’yi web sayfası üzerinden takip ediyorsanız ve (galiba şimdilik) Star TV dizilerini seviyorsanız puhutv blog sayfasını ziyaret edebilir diziler ile ilgili ilginç içerikleri okuyabilirsiniz.

puhutv’yi neden tercih etmeliyim?

puhutv televizyon başında harcayacak uzun zamanı olmayan veya kaçırdığı dizileri sonradan izlemek isteyenler için iyi bir seçenek. Şimdilik ücretsiz olması da en büyük avantajı diyebiliriz. Doğuş Yayın Grubu’na ait bir platform olmasına rağmen bütün kanalların dizilerini izleyebilmeniz de bir diğer artısı. Şimdilik sadece puhutv’ye özel olarak üretilecek olan Fi Çi Pi dizisine dair bilgiler gelmeye başladı. Böyle bir gelişmenin –yurtdışındaki örnekleri de gözeterek- kullanıcı sayısının artmasında faydalı olacağı kesin.

Muhammed Uyar sizin için indirdi, inceledi, değerlendirdi…

1 YORUM

  1. puhutv üzerinden takip ettiğim bazı diziler var. İnşallah ileride ücretli olmaz. Telefonum üzerinden izliyorum genelde.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız