Ana sayfa Diziler Seksenler Final Yapıyor

Seksenler Final Yapıyor

0
PAYLAŞ
Ekranlarının uzun soluklu dizilerinden biri olan Seksenler’de sona yaklaşıldı. Altı sezondan beri TRT 1’de yayınlanan dönem dizisinin final tarihi belli oldu.

Şu anki yayınlanan dizilerle karşılaştırırsak, belki de uzunluk bazında ilk üçte yer alır Seksenler. Dizi MinT Production yapımcılığında 24 Ocak 2012’de ilk defa ekranlara gelmişti.

“Seksenler, 27 Mayıs Cumartesi günü yayınlanacak olan son bölümüyle ekran macerasını sonlandıracak.”

İzleyicileri geçmişte kalmış hatıralarıyla güldürmeye çalıştık ve onlar da bizi tam altı sezon boyunca yalnız bırakmadı diyen dizinin yapımcısı Birol Güven; en büyük teşekkürü, senelerdir onları bıkıp usanmadan izleyen seyiricinin hak ettiğini dile getirdi.

Sözlerini birkaç kelime daha ekleyen Güven, şunları da söyledi: “Böyle bir dizi ancak TRT ekranlarında olabilirdi. Seksenler TRT’ye çok yakıştı. TRT yönetimine çok teşekkür ederiz.”

Dizinin yönetmenliğini başlangıcından geçen seneye kadar Müfit Can Saçıntı üstleniyordu. Fakat son sezonda mevcut yönetmen değişti. Dizinin bu sezonki bölümleri Bora Tekay‘ın elinden çıktı.

Oyuncu kadrosu olarak bayağı bir geniş olan Seksenler dizisinde Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Berat Yenilmez, Suzan Kardeş, Necmi Yapıcı, Hacı Ali Konuk, Aşkın Şenol, Mahir İpek,Hakan Bulut, Haluk Özenç, Özlem Balcı, Tolunay Donat, Mehmet Elmas, Faruk Sofuoğlu, Ali Fuat Pekzeren, Betül Berk, Tahsin Taşkın, Osman Büyükercan, Eray Yasin Işık, Kemal Zeydan, Gülseren Gürtunca, Yalçın Özden ve Kemal Kuruçay gibi birçok önemli isim yer almaktaydı.

“Pöff deme bana, bana pöff demee!”

Söylemeyi unutmadan! Dizinin finaline daha bir hayli zaman var. Seksenler27 Mayıs Cumartesi gününe kadar her Cumartesi akşamı saat 20.00‘da, TRT 1‘de ekrana gelmeye devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız