Ana sayfa Öne Çıkanlar Seksenler’de Tarihi Eser Heyecanı

Seksenler’de Tarihi Eser Heyecanı

0
PAYLAŞ
TRT 1’de sıcak, samimi esprileriyle, bayıp abartmadan mizah yapan Seksenler saat 20.00’da seyircilerle buluşuyor.

Rukiye’nin eline oğlunu baş göz etmek için iyi bir fırsat geçer. Toplu nikah töreni yapılacaktır… Çağatay’a da hazır Haziran’da toplu nikah varken bir kız bulup evlenmesini ister.

Öte yandan 1980’lerin hayali mahallesinde bir tarihi eser ortaya çıkar. Bu eser mahalleyi karıştırır.

Seksenler’in 224. bölümünde neler olacak?

Suat yazlık inşaatını başlattıktan sonra inşaatta tarihi eser bulunur, fakat Suat inşaatın durmasına izin vermez ve eserleri muhafaza için kendisi alır. Bir süre sonra eserleri saklaması için Çağatay’a verir. Ve fakat Çağatay ne kadar saklasa bile nihayetinde Rukiye eserleri görür. Tüm bu olaylar tarihi eser kaçakçıları da eserlerin peşine çoktan düşmüştür. Kaçaklar Fehmi’lerin evini basınca işler karışır.

Rukiye’ninse konserveleri için gazoz kapağına ihtiyacı vardır. Ahmet annesine lazım olan kapakları elde edebilmek için mahallenin çocuklarıyla gazoz kapağı oyunu oynar.

Butik Ali Galatasaray-Ankaragücü maçına gider. Galatasaray’ın efsanelerinden Prekazi’nin attığı top tribünlerde maçı izleyen Butik Ali’yi bulur. Topu yakalayan Butik Ali’nin aklına çok güzel bir fikir gelir. Bu maça gitmeyi çok isteyen Ali ise, sevgilisinin sürprizi yüzünden operaya gitmek zorunda kalır.

Seksenler 224. bölüm fragmanı

Seksenler yeni bölümleriyle, her Cumartesi akşamı saat 20.00‘da seyirciyle buluşuyor. Ta ki 27 Mayıs Cumartesi akşamına kadar…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız