Ana sayfa Öne Çıkanlar Semender Dizisi TRT 1’de

Semender Dizisi TRT 1’de

0
PAYLAŞ

Belçika yapımı olan dizi ilk olarak 30 Aralık 2012’de Eeen’de yayınlandı.

On iki bölümden oluşan TV dizisinin prodüksiyonunu Skyline Entartainment tarafından yapıldı. Dizinin senaryosu ise, Ward Hulselmans yazmıştır.

Şimdi ise, Salamender’in yayın haklarını TRT 1 satın aldı. İsmi Türkçeye uyarlanarak ‘Semender’ yapılan Salamender, bu gece saat 00.40’ta TRT 1’de ekranlarda olacak.

Dizinin Konusu

Zarif binalar, tertemiz ve bisiklet dolu sokaklarla süslü Brüksel’de yaşanan bir macera.

Brüksel’de özel bir banka olan Jonkhare birtakım hırsızlar tarafından soyulur. Fakat bu soygunun diğer soygunlardan bir farkı vardır. Jonkhare bankası, Brüksel’in en zengin ve en güçlü 66 iş adamının önemli bilgilerini emanet kasalarında saklar.

Brüksel’in iplerini elinde tutan bu elit kesim kendi gizli bilgilerine yönelik yapılan bu saldırıdan kamuoyunun haberdar olmaması için elinden geleni ardına koymaz. Her türlü dolabı çevirir.

Olayların tam bu noktasında polis müfettişi Paul Gerard devreye girer. Herhangi bir soygun olayının ihbar edilmemesine rağmen kendi muhbirinden aldığı haberler doğrultusunda karanlık olayların üstüne gider. Olayların üstüne gittikçe zincirin halkaları gevşer ve arka plandaki gizli örgütün sureti belirmeye başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız