Ana sayfa Öne Çıkanlar Sevda Kuşun Kanadında Ekranlara Veda Ediyor

Sevda Kuşun Kanadında Ekranlara Veda Ediyor

0
PAYLAŞ

TRT 1’in sevilen dizilerinden biri olan Sevda Kuşun Kanadında bu akşamki bölümüyle ekranlara veda edecek.

Sevda Kuşun Kanadında dizisini bir ticaret malzemesi olarak görmediklerini belirten yapımcı Mesut Uçakan kar veya zararın kendileri için pek fazla önemli olmadığını belirtti. Ayrıca Mesut Uçakan açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi:

“Maksadımız zaten burada, benim daha önce yaptığım bütün filmler gibi Allah rızasını yakalamaktı ve bu millete birazcık şuuru, milli duruşu verebilmek, milli kültür heyecanını gösterebilmekti.”

Açıklamadan da anlaşılabileceği gibi dizinin maksatlarından biri de Türkiye’nin seksenli yıllarını aydınlatabilmek ve yakın tarihte yaşanan karanlıkta kalmış olaylara açıklık getirebilmekti. Resmi Youtube kanalında yazılı olan fragman açıklamasında da ifade edildiği üzere dizinin bir başka amacı yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin kökünü ve inşasının başlangıcını seyirciye anlatabilmek.

“Dizi çarpıcı sahnelerle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutuyor…

Mesut Uçakan

Sevda Kuşun Kanadında’nın Genel Yayın Yönetmeni ve yapımcısı Mesut Uçakan, dizide bugünkü iktidarı oluşturan şahsiyetlerin gençlik dönemlerini de ele aldıklarını belirtti. Tabii, böyle bir girişimde bulunulduğu zaman Milli Türk Talebe Birliği’nden söz açmamak imkansız hale geliyor. Zira o dönemde milli şuura sahip gençliğin yegane birleşme noktalarında biriydi bu oluşum.

Ayrıca diziye ünlü şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek, milliyetçi önder Alparslan Türkeş, günümüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Zahit Kotku, Deniz Gezmiş ve Fethullah Gülen’de lakaplarıyla veya farklı isimler verilerek dahil edilmiştir.

Dizinin birkaç bölümünde Fethullahçı Terör Örgütü’nün konu alınmasıyla ilgili açıklamalar da yapan Mesut Uçakan, FETÖ’nün sadece birkaç bölümde diziye konu edildiğini daha sonrasında tekrar dizinin normal seyrine döndüğünü dile getirdi.

Kelebekler Sonsuza Uçar, Sonsuza Yürümek, Reis Bey gibi filmleriyle tanınan Mesut Uçakan gelecekteki projelerinde de 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi toplumu derinden etkileyen olaylarla ilgili projelere imza atacağını belirtti.

Ufuk Bayraktar, Yavuz Bingöl, Gürbey İleri, Müge Boz, Derda Yasir Yenal, Mehmet Emin Kadıhan ve Burak Haktanır gibi isimler dizinin karakterlerine hayat verirken dizideki dünyanın mimarı olan yönetmen ise, Ayhan Özen.

Ayrıca dizi son bölümünde seyircilerine güzel bir jest yaparak veda edecek. Bilindiği üzere Muhsin Yazıcıoğlu 2009 yılında talihsiz bir helikopter kazası dolayısıyla vefat etmişti. Geçtiğimiz günlerde vefatının sekizinci yıldönümü olmasından ötürü sevenleri ve yol arkadaşları tarafından özlemle anılmıştı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nu canlandıran oyuncu Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı olarak dizinin final bölümünde izleyenleri karşılayacak.

Dizinin heyecan ve aksiyon dolu final bölümünü kaçırmak istemiyorsanız, bu akşam saat 20.00’da, TRT 1’de olun!

Sevda Kuşun Kanadında 31. bölüm(final) fragmanı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız