Ana sayfa Öne Çıkanlar Söz Dizisi Milyonları Nasıl Yakalıyor

Söz Dizisi Milyonları Nasıl Yakalıyor

0
PAYLAŞ

Söz dizisi ekrana geldiği her hafta bizlere ayrı bir heyecan yaşatıyor; bizi farklı bir atmosfere davet edip, bir süre sonra da o atmosfere tamamen sokuyor. Pekiyi, Star‘da izleyicilerle buluşan bu dizinin ekran başındaki izleyicileri bu derece etkilemesinin sebebi nedir? Televizyonda izleyemeyenlerin hiç sıkılmadan, saatlerce Youtube’da, internette vakit geçirmesini sağlayan nedir? Söz dizisinin her bölümü televizyondaki iyi reyting değerlerinin yanısıra Youtube’da yayınlanmasının ardından 4-5 milyon izlenme rakamlarına ulaşıyor. Bence bunu başlıca iki sebebe bağlayabiliriz:

Öncelikle es geçilemez bir etken olan iyi senarist… Herhangi bir diziyi vezir veya rezil edebilecek bir faktördür bu. Dizinin bu kadar tutulmasının sebeplerinden ilki belki de.

Diğer bir etkene gelecek olursak bu da, iyi senaristin oldukça güzel bir şekilde başarabileceği bir şey: Kusursuz ve her şeyin yerli yerinde, sırıtmadan durabildiği bir evren yaratmak. Senaryo ve yönetmenlik dersi olarak okutulabilecek filmlere imza atan Yavuz Turgul her röportajında bu gerçeğin altını dikkatle çizer. Ethem Özışık, tıpkı Poyraz Karayel‘de olduğu gibi Söz’de de bu gerçeği göz önüne alarak seyirciye kusursuz bir evren armağan etmiş.

Senaryonun güzelliklerini bir kenara koyup oyunculuklara göz gezdirecek olursak, dizinin genç oyuncu kadrosu kendilerine biçilmiş karakter elbiselerini hiç de zorlanmadan üstlerinde taşıyabiliyorlar. Üstelik giydikleri bu elbiseler oyunculara oldukça iyi durmuş, yakışmış durumda.

Söz dizisi heyecan uyandıran yeni bölümleriyle her pazartesi saat 20.00’da, Star TV’de izleyiciyle buluşuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız