Ana sayfa Öne Çıkanlar TRT Ev Sineması: Saruhan

TRT Ev Sineması: Saruhan

0
PAYLAŞ

Birçok genç yeteneğe ve tanınmamış başarılı senaryo yazarına projelerini hayata geçirme fırsatı sunan TRT Ev Sineması projesi ‘Saruhan‘ ile izleyenleri buluşturacak. Bu akşam, saat 20.00‘da TRT 1‘de yayınlanacak olan filmin hikayesi Osmanlı döneminde geçiyor.

17. yüzyılın başları…

Tahtın bir numaralı varisi olan şehzadenin, Saruhan vilayetine doğru yola çıktığı sırada, Saruhan’da bir cinayet işlenir. Saruhan eşrafından Salih Ağa’nın oğlu Yusuf bir handa öldürülür. Saruhan sancağının kadısı, bu cinayetin üstündeki sır perdesini kaldırması için İstanbul’dan aşina olduğu Defterdar katibi Selim’i görevlendirir.

Yeniçeri Ağası Arif ve Katip Selim meydana gelen cinayeti çözmeye çalışırlar fakat, cinayetin üzerine gittikçe işler daha da karmaşıklaşır.

Selim ilk incelemeler sonucunda, handa Venedikli kılığına bürünmüş Sırplarla, bir casus olan Safevi‘nin, hana abisiyle beraber geldiğini söyleyen Pandora‘nın ve hancının dolaylı olarak işbirliğinde olduğunu anlar.

Sonradan ise cinayeti yapan kişinin maktulun kardeşi İbrahim olduğuna dair deliller bulunur. Bunun üzerine, Selim İbrahim’i idam sehpasına gönderir.

Tüm bu olaylar yaşanırken Selim’de bazı bilgileri getirmesi için yardımcısını İstanbul’a göndermiştir. İstanbul’da bir süre kalıp ardından geri dönen yardımcının getirdiği bilgilere göre suçlu İbrahim değil, bir başkasıdır.

Şimdi; Selim’in hem asıl suçluyu bulması, hem de idam sehpasına adım adım yürüyen, İbrahim oradan çekip alması gerek. Fakat, İbrahim’in idamına sadece birkaç saat var ve makamından olmamak için cinayeti şehzade sancağa gelmeden çözmek zorunda. Bakalım, Selim bu durum karşısında neler yapacak?..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız