Ana sayfa Çocuk ‘Zil Çalınca’ Çocuklar Tiyatroya Gider

‘Zil Çalınca’ Çocuklar Tiyatroya Gider

0
PAYLAŞ

Çocukların sosyal ve kültürel bakımdan gelişimi aileler ve toplum için önemli meselelerden. Bu gelişimi sağlayabilmenin yollarından biri de hiç şüphesiz çocuklarımızı, kardeşlerimizi tiyatroyla tanıştırmak.

Bu bağlamda Fatih, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi‘nde 14 Mart Cumartesi günü saat 12.00‘da ‘Zil Çalınca‘ adlı tiyatro oyunu gösterimde olacak.

Oyunun Konusu Ne Olacak?

Ali küçüklüğünden beri ekranlarda izlediği çizgi film kahramanlarının etkisinde kalır. Hatta bu kahramanlardan öylesine etkilenmiştir ki bu kahramanların meşhur repliklerinden olan “Haydi Uuuuuuuç!” cümlesini de ikide bir konuşmalarında söyler. Sınıf Öğretmeni tarihimizdeki masal kahramanlarını sorduğunda bile ünlü çizgi film karakterlerinden olan Örümcek Adam, Superman, Batman gibi isimleri sayar. 

Hasan ve Ali’nin yeni ödevi derste efsanevi masal kahramanlarımızdan birini canlandırmaktır. Ali her gün televizyonda gördüğü karakterler sayesinde bu işi kolaylıkla başarır fakat Hasan’ın bu konuda işi biraz zordur. Bakalım, Hasan bu zorlu ödevin üstesinden nasıl gelecek?

Oyunun Ücreti Ne Kadar?

Oyunun ücretiyle ilgili olarak Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nin websitesinde herhangi bir açıklama yok.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazınız